//List poparcia dla Yvette Broch

List poparcia dla Yvette Broch

4 czerwca 2021r. holenderska piłkarka ręczna Yvette Broch poinformowała niespodziewanie o swojej rezygnacji z udziału w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Przed wyjazdem na igrzyska wszyscy członkowie kadry zostali zachęceni do poddania się szczepieniu przeciwko Covid-19. Yvette Broch jako jedyna nie przyjęła szczepionki. Dowiedziała się, że podczas igrzysk będzie dyskryminowana. Będzie jej wolno spotykać się z innymi członkami drużyny tylko podczas treningów i meczów. Pozostały czas spędzi w odosobnieniu. Nie będzie jej wolno swobodnie poruszać się po mieście. Nawet posiłki będzie musiała spożywać odizolowana od swoich koleżanek z drużyny.

Yvette sprzeciwiła się takiemu traktowaniu i ogłosiła rezygnację z udziału w igrzyskach. (źródło)

Adres Yvette Broch: info@yvettebroch.com\

List do Yvette Broch – wesja angielska

List do Yvette Broch – tłumaczenie listu

Jeśli masz ochotę również wysłać taki list poparcia, możesz skorzystać z naszych – wystarczy skopiować treść. Nie mamy nic przeciwko, wręcz zachęcamy do tego!

AKTUALIZACJA

Otrzymaliśmy odpowiedź od Yvette! Poniżej oryginalna treść:

Tłumaczenie odpowiedzi:

Droga Grupo Wolna Polska,

w zeszłym tygodniu otrzymałam Wasz e-mail i prawie zaczęłam płakać! Czuję tyle miłości i światła.

Bardzo Wam dziękuję za Wasze poparcie. Za to, że znaleźliście czas, żeby do mnie napisać i za świadomość, że na całym świecie są ludzie, którzy myślą podobnie.

W końcu wszyscy podejmujemy wybory dobre dla naszego zdrowia. Jest dokładnie tak, jak piszecie. Nie chcemy brać udziału w eksperymentalnym i potencjalnie niebezpiecznym szczepieniu.

Dziękuję Wam,

Yvette Broch