XX Edycja Festiwalu Perkusyjnego Drum Fest w Opolu

Daria Mąka

Daria Mąka


Festiwal Drum Fest w Opolu, który rozpoczął swoją historię w 1988 roku, doczekał się swojej jubileuszowej edycji. Jest to wydarzenie znane nie tylko w Polsce, ale i w zagranicznych kręgach muzycznych. Uczestnicy festiwalu będą mieli okazję posłuchać różnorodnych gatunków muzycznych, takich jak klasyka, jazz, rock czy reggae. Organizatorem festiwalu jest Polskie Stowarzyszenie Perkusyjne, a szczegóły dotyczące programu i biletów można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu.

W dniach od 16 do 26 października 2025 roku w Opolu wystąpią znane postacie na polskiej i międzynarodowej scenie muzycznej. Festiwal rozpocznie się koncertem Krzysztofa Cugowskiego, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów w polskim rocku. Cugowski zaprezentuje swoje najnowsze utwory, a także klasyki z repertuaru Budki Suflera. Miłośnicy rocka nie będą chcieli przegapić tej okazji do usłyszenia na żywo charyzmatycznego artysty.

Na festiwalu wystąpi także Chris Minh Doky, który jest uznawanym basistą jazzowym, oraz legendarna basistka Ida Nielsen, znana z pracy z Prince’em. Jej występ zapowiada się jako energetyczne widowisko, które z pewnością wciągnie publiczność w świat groove’owego funku. Dodatkowo, na wydarzeniu będzie można zobaczyć Pete Roth Trio, które będzie miało zaszczyt gościć znanych perkusistów związanych z zespołem King Crimson. Nie zabraknie również konkursów dla młodych muzyków perkusyjnych, takich jak Young Drum Hero!, które dają możliwość zdobycia cennych umiejętności i doświadczeń pod okiem mistrzów.

Źródło: Urząd Miasta Opole


Oceń: XX Edycja Festiwalu Perkusyjnego Drum Fest w Opolu

Średnia ocena:4.82 Liczba ocen:17


Zobacz Także