Ostrzeżenie meteorologiczne dla Opola – Opady marznące


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wydał ostrzeżenie dotyczące nadchodzących opadów marznących w województwie opolskim. Ostrzeżenie, które zostało oznaczone jako pierwszego stopnia, będzie obowiązywać od 13 lutego 2025 roku. W godzinach porannych można oczekiwać słabych opadów deszczu marznącego oraz mżawki. Mieszkańcy powinni przygotować się na ryzyko wystąpienia gołoledzi.

Ostrzeżenie meteorologiczne wskazuje na prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska na poziomie 80%. Opady marznące mogą stwarzać niebezpieczeństwo na drogach, powodując ich śliskość. W związku z tym, zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po obszarze dotkniętym tym zjawiskiem.

Warto na bieżąco śledzić prognozy meteorologiczne, aby być świadomym zmieniających się warunków atmosferycznych. W razie jakichkolwiek niebezpieczeństw związanych z pogodą, lokalne służby będą aktualizować informacje, co pozwoli mieszkańcom na podjęcie odpowiednich działań w celu zapewnienia własnego bezpieczeństwa.

Źródło: Urząd Miasta Opole


Oceń: Ostrzeżenie meteorologiczne dla Opola – Opady marznące

Średnia ocena:4.78 Liczba ocen:8


Zobacz Także