Już wkrótce Opole ponownie stanie się centrum polskiej muzyki. W dniach 12–15 czerwca odbędzie się 62. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki, który przyciągnie miłośników dźwięków z całego kraju. Organizatorzy ujawnili pierwsze szczegóły dotyczące artystów, którzy wystąpią na scenie amfiteatru. Festiwal zapewni nie tylko znane nazwiska, ale także debiutantów, co sprawia, że warto być obecnym na tym wydarzeniu.
Na nadchodzącej edycji festiwalu wystąpią zarówno uznani artyści, jak i nowe talenty. Wśród potwierdzonych wykonawców znajdują się takie gwiazdy jak Edyta Górniak, Ewa Bem, czy Grzegorz Turnau. Ponadto, program wzbogacą koncerty „Premiery” i „Debiuty”, które będą idealną okazją, by usłyszeć nowe utwory. Organizatorzy przygotowali również nowe wydarzenia, które urozmaicą program i dostarczą dodatkowych emocji uczestnikom festiwalu.
Warto zwrócić uwagę na wyjątkowe wydarzenia zaplanowane na każdy dzień festiwalu. Sobotni koncert „Zróbmy więc prywatkę…” przeniesie uczestników w nostalgiczne czasy muzyki płynącej z radia i winyli. Natomiast niedziela będzie dedykowana Jackowi Cygana, którego niezapomniane teksty będą przywołane przez wielu znakomitych artystów. Finał festiwalu otworzy koncert poświęcony Wojciechowi Trzcińskiemu, co również zapowiada wysoki poziom artystyczny. Informacje dotyczące kolejnych wykonawców oraz nowości będą na bieżąco aktualizowane, więc mieszkańcy Opola oraz przybysze z innych miejscowości mogą czekać na dalsze szczegóły.
Źródło: Urząd Miasta Opole
Oceń: 62. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu – pierwsze szczegóły edycji
Zobacz Także