//Listy poparcia dla zespołu Kult – stop segregacji sanitarnej!

Listy poparcia dla zespołu Kult – stop segregacji sanitarnej!

Po wielu miesiącach całkowitego zamknięcia kultura wraca powoli do życia. Otwarte są już kina, teatry, filharmonie, odbywają się pierwsze koncerty. Niestety od jakiegoś czasu w mediach pojawiają się zapowiedzi koncertów i innych wydarzeń kulturalnych przeznaczonych tylko dla zaszczepionych. Grupa Kult postanowiła opublikować oświadczenie w tej sprawie.

“Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni. Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE” – przekazano w poście zamieszczonym w mediach społecznościowych (źródło).

Postanowiliśmy jako grupa Wolna Polska poprzeć tę odważną i bezkompromisową decyzję wysyłając list podpisany przez kilkudziesięciu członków naszej grupy. Zespół Kult swoim oświadczeniem potwierdził, że wartości, które przekazują w swoich utworach idą w parze z wartościami wyznawanymi przez nich w realnym życiu. W latach 80-tych śpiewali w jednym z (nomen omen) kultowych utworów:” Hej, czy nie wiecie? Nie macie władzy na świecie!“. Słowa jakże aktualne również dzisiaj…

Nasz list do zespołu Kult możecie przeczytać tutaj:

List do zespołu Kult

Adres zespołu Kult: admin@kult.art.pl

Jeśli masz ochotę również wysłać taki list poparcia, możesz skorzystać z naszych – wystarczy skopiować treść. Nie mamy nic przeciwko, wręcz zachęcamy do tego!