//Zaszczepili Cię wbrew Twojej woli?
zaszczepili Cię

Zaszczepili Cię wbrew Twojej woli?

Zaszczepili Cię wbrew Twojej woli? A może zdarzyło się to komuś z Twojego otoczenia i potrzebuje on pomocy?

Przymuszanie do szczepienia, w przypadku szczepionki na Covid 19, jest zmuszaniem do udziału w eksperymencie medycznym, czy przestępstwem. Jeśli coś takiego zdarzyło się Tobie lub komuś z Twoich bliskich możesz złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Szczepienia wykonywane warunkowo dopuszczonym preparatem, którego badania kliniczne nie zostały zakończone, są eksperymentem medycznym. Udział w nim musi być dobrowolny i poprzedzony udzieleniem świadomej zgody.

Pamiętaj także, że przed każdym szczepieniem lekarz kwalifikujący do szczepienia, powinien wykluczyć wszystkie przeciwskazania. Jeśli nie wiesz jakie są przeciwskazania przeczytaj ulotkę – możesz poprosić o jej udostępnienie lekarza! Żądaj od lekarza, by działał zgodnie z obowiązującymi przepisami. Ma on obowiązek udzielić Ci wszystkich niezbędnych informacji. Jeśli zostałeś zaszczepiony, a lekarz nie dopełnił obowiązków – w tym wypadku również popełnił przestępstwo.

Jeśli jesteś pensjonariuszem domu opieki i zaszczepili Cię wbrew Twojej woli poproś o pomoc w zgłoszeniu swoich bliskich.

1. Została(e)ś zaszczepiona(y) wbrew swojej woli?

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa – zmuszanie do eksperymentu medycznego (szczepienia) – pobierz 

2. Została(e)ś zaszczepiona(y) w pracy wbrew swojej woli?

Zawiadomienie przeciwko pracodawcy – zmuszanie do eksperymentu medycznego (szczepienia) – pobierz

Pisma udostępnione dzięki uprzejmości Grzegorza Płaczka – LINK DO ŹRÓDŁA

Jesteś z Opola? Istniejemy realnie i możesz do nas dołączyć! Sprawdź w zakładce KONTAKT jak możesz to zrobić. Razem jesteśmy silniejsi. Nie jesteś sam.