//Ktoś zmusza Cię do testu na koronawirusa?
zmusza Cię do testu

Ktoś zmusza Cię do testu na koronawirusa?

Ktoś zmusza Cię do testu na Covid 19? Pracodawca żąda od Ciebie poddania się testowi? Szpital uzależnia inne świadczenia medyczne od wykonania testu lub wykonali test wbrew Twojej woli?

Pomijając już sprawę wiarygodności testów na koronawirusa, są one świadczeniem medycznym, na które trzeba wyrazić świadomą zgodę. Przymuszanie lub wykonywanie takich świadczeń jest przestępstwem. Dodatkowo, testy są także eksperymentem medycznym, podobnie jak szczepionka na koronawirusa. Pisaliśmy już o tym, że aby wziąć udział w eksperymencie medycznym należy wyrazić świadomą zgodę. W związku z tym, jeśli takiej nie wyraziłeś w przypadku testu, możesz złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Poniżej prezentujemy wzory pism.

1. Została(e)ś przetestowana(y), a tego nie chciała(e)ś (w miejscu u pracy, w szpitalu, w przychodni, etc,)?

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa – zmuszanie do eksperymentu medycznego (testowanie) – pobierz 

2. Została(e)ś przetestowana(y) w pracy wbrew swojej woli?

Zawiadomienie przeciwko pracodawcy – zmuszanie do eksperymentu medycznego (testy) – pobierz

Co więcej, jeśli ktoś zmusza Cię do testu, możesz się bronić. Skorzystaj z naszych pism. Możesz także poprosić o pomoc prawnika. Prawo jest po Twojej stronie.

Pisma udostępnione dzięki uprzejmości Grzegorza Płaczka – LINK DO ŹRÓDŁA

Jesteś z Opola? Istniejemy realnie i możesz do nas dołączyć! Sprawdź w zakładce KONTAKT jak możesz to zrobić. Razem jesteśmy silniejsi. Nie jesteś sam.