//Jesteś zmuszany do noszenia maseczki w pracy?
zmuszany do noszenia maseczki

Jesteś zmuszany do noszenia maseczki w pracy?

Jesteś zmuszany do noszenia maseczki? Twój pracodawca wymaga od Ciebie zasłaniania ust i nosa w czasie pracy? Zastanawiasz się co możesz z tym zrobić?

W pierwszej kolejności polecamy uświadomić pracodawcę, że maski nie są przydatne w walce z Covid 19. Możesz pracodawcy przekazać nasze obszerne opracowanie o maskach.

Jeśli to nie zadziała i nadal jesteś zmuszany do noszenia maseczki, proponujemy wystosować do pracodawcy poniższe pismo. Zawiera ono szereg pytań dotyczących Twojego zdrowia w kontekście przymuszania do zakrywania ust i nosa. Przypominamy także, że maski nie tylko nie działają, ale mogą być także szkodliwe. Nie pozwól, by ktoś narażał Twoje zdrowie na szwank.

1. Jesteś zmuszana(y) do noszenia maseczki w miejscu pracy?

Pismo do pracodawcy – zapytanie oraz odmowa noszenia maseczki – pobierz

2. Nie przyjęłaś(ąłeś) mandatu za brak maseczki i otrzymała(e)ś wyrok nakazowy (masz 7 dni)?

Sprzeciw dot. wykonywania eksperymentu medycznego  – pobierz

Pisma udostępnione dzięki uprzejmości Grzegorza Płaczka – LINK DO ŹRÓDŁA

Dodatkowo, możesz takie same działania podjąć jeśli pracodawca zmusza Cię do dezynfekcji. Na naszej stronie znajdziesz argumenty dotyczące tego, czy dezynfekcja szkodzi zdrowiu.

Zobacz również:

Jesteś z Opola? Istniejemy realnie i możesz do nas dołączyć! Sprawdź w zakładce KONTAKT jak możesz to zrobić. Razem jesteśmy silniejsi. Nie jesteś sam.